مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

چگونه با لباس هاي مشكي شيك پوش شويم؟

 

بعضي ها هنوز هم به پوشيدن شلوارهاي جين مشكي علاقه دارند. اگر دوست داريد ظاهرتان روي اصول باشد و حسن سليقه شما را نشان بدهد بايد پوشيدن شلوار جين هاي مشكي را كنار بگذاريد.
مشكي رنگ محبوب خيلي از آدم هاي دنيا به خصوص ايراني هاست. دليلش هم شايد در دسترس بودن اين رنگ به نسبت رنگ هاي ديگر در بازار باشد. از طرف ديگر مشكي رنگي است كه به راحتي با بقيه لباس ها هماهنگ مي شود؛ پس مي تواند انتخاب خوبي باشد.

.: روان شناسي مشكي
سياه رنگ اقتدار و قدرت است و معمولا آدم هايي كه سياه مي پوشند از نوعي ابهت برخوردارند. اين رنگ در دنياي مد به يك دليل عمده محبوبيت دارد؛ با پوشيدن مشكي لاغرتر به نظر مي رسيد. بنابر اين در صورت داشتن اضافه وزن از اين رنگ استفاده كنيد و اگر لاغر اندام هستيد سراغ رنگ هاي روشن برويد. افرادي كه لباس هاي مشكي مي پوشند به نظر مرموز و پيچيده مي آيند و ذهن به صورت ناخودآگاه وقار خاصي را به آن ها نسبت مي دهد.مشكي در عين حال رنگ افرادي است كه دوست ندارند خيلي به چشم بيايند؛ آدم هايي كه ناشناخته ماندن را به توي چشم بودن ترجيح مي دهند و اغلب شخصيت هاي آرامي دارند.

.: زيورآلات
به جز مراسم عزاداري در ساير موارد مجاز هستيد كه از زيورآلات در كنار لباس مشكي تان استفاده كنيد. براي اين كار به سراغ زيورآلاتي كه به اصطلاح متاليك هستند برويد. يعني رنگ شان هر چه براق تر باشد بهتر است. معمولا تركيب طلايي به عنوان يك قطعه از زيورآلات در كنار مشكي زيبا مي شود اما اين طلايي بهتر است روشن باشد و به زردي نزند. از طرف ديگر همانطور كه گفتيم، مشكي باعث ايجاد سايه روي پوست مي شود. سعي كنيد از زيورآلات براق و روشن، ترجيحا آن هايي كه سنگ هايي مثل كريستال يا برليان دارند، استفاده كنيد. اين سنگ ها باعث انعكاس نور روي سطح پوست شما خواهند شد و تا حدود زيادي سايه ها را از بين خواهند برد.
مرواريد يكي از زيورآلاتي است كه اگر به همراه لباس مشكي تان استفاده شود لباس تان آراسته تر خواهد شد. پس اگر يك ست دستبند و به خصوص گردنبند مرواريد داريد به همراه لباس مشكي تان استفاده كنيد.

.: بور نپوشيد
اين روزها اگر براي خريد لباس هاي پاييزه و زمستانه مشكي بيرون مي رويد احتمالا يك جمله خيلي خنده دار را از بعضي فروشندگان خواهيد شنيد؛ اين مشكي كمي به بوري مي زند اما اشكالي ندارد چون مشكي فلان كشور اين طوري است! تمام زيبا بودن رنگ مشكي به پر رنگ بودن آن است پس گول فروشنده ها را نخوريد. اگر قرار است لباس مشكي بپوشيد بايد از پررنگ ترين تناژ آن استفاده كنيد. براي اين كار، به خصوص در اين فصل مي توانيد از پارچه هاي پشمي استفاده كنيد چون اين پارچه ها مشكي ترين حالت ممكن را دارند. پارچه هاي كتان اغلب به ميزان كمتري مشكي به نظر مي رسند كه دليل آن هم ساده است؛ روي هم افتادن لايه هاي متعدد پشم و نگه داشتن رنگ بين تار و پودهاي اين پارچه بهتر از كتان است، در حقيقت پشم رنگ را در خودش نگه مي دارد. اگر قرار است به هر دليلي از لباسي با پارچه كتان مشكي استفاده كنيد پارچه اي را با رگه هايي از جنس لاكرا تهيه كنيد. زيرا لاكرا به حفظ و ثبات رنگ كمك مي كند.

.: زياد عرق مي كنيد؟
يكي از مشكلاتي كه در رابطه با لباس هاي مشكي پيش مي آيد رد شوره روي لباس است كه در عرض يك ثانيه مي تواند كل تصور شخص بيننده را راجع به شما عوض كند. عرق بدن شامل مقداري نمك است كه به صورت شوره روي رنگي مثل مشكي خودش را نشان مي دهد. دور يقه (به خصوص در پيراهن هاي مردانه) پشت كتف ها و زير بغل ها اين رد را بيشتر از هرجايي نشان مي دهند. براي جلوگيري از اين كار چاره اي جز استفاده از دئودورانت هاي ضد لك سفيد نداريد. اين دئودورانت ها ضمن اين كه مانع بدبو شدن بدن مي شوند از ايجاد شوره هم جلوگيري مي كنند.
براي جلوگيري از شوره زدن دور يقه و پشت كتف ها مي توانيد ۲ كار انجام دهيد. اول اين كه قبل از پوشيدن لباس هاي مشكي حتما دوش بگيريد. آقايان حتما از زيرپيراهني استفاده كنند و درصورت عرق كردن دور گردن را سريعا خشك كنند. بهترين و ساده ترين راه هم قرار نگرفتن در معرض گرما و فعاليت است. سعي كنيد لباس هاي مشكي تان را تا دقيقه ۹۰ نپوشيد زيرا اين كار به هرچه تميزتر ماندن شما كمك مي كند. در نهايت اگر باز هم خيلي عرق مي كنيد مشكي نپوشيد!

 

.: مشكي با تناژ متفاوت ممنوع
اگر از يك كارشناس مد راجع به پوشيدن تيپي سراسر مشكي سوال كنيد به شما يك راهنمايي خيلي خوب خواهد كرد كه مي تواند ظاهرتان را بسيار منظم و آراسته كند. او به شما خواهد گفت كه از پوشيدن لباس هاي مشكي كه سير و روشن هستند خودداري كنيد. مثلا اين طور نباشد كه پيراهن تان مشكي بور باشد و كت تان مشكي سير. اين كار باعث مي شود ظاهرتان نامرتب به نظر بيايد و آدمي دمدمي و شلخته جلوه كنيد.

.: شست وشوي لباس هاي مشكي
بايد تمام تلاش تان را بكنيد تا لباس مشكي تان بور نشود. براي اين كار در اولين شست وشوي لباس تان، از يك فنجان سركه به همراه آبي كه لباس را با آن مي شوييد استفاده كنيد، اين كار باعث مي شود تا حدي رنگ لباس ثابت شود. هميشه از آب سرد براي شستن اين لباس ها استفاده كنيد و هيچ وقت لباس هاي مشكي تان را در معرض نور مستقيم خورشيد قرار ندهيد، چه زماني كه قرار است خشك شوند و چه زماني كه آن ها را بيرون از منزل پوشيده ايد، سايه گزينه اي مناسب براي پارچه هاي مشكي است.

.: هماهنگ كردن
از آنجايي كه هر خانم و آقايي حد اقل يك لباس مشكي در كمدش دارد بد نيست بدانيم مشكي معمولا با چه رنگ هايي هماهنگ مي شود:

1 - آبي سير :
امسال تركيب آبي سير با مشكي يكي از تركيب هاي مورد علاقه طراحان لباس است. اين تركيب حالتي با شكوه را براي فرد خلق مي كند و تداعي كننده ثروت و آراسته بودن است.

2 - قهوه اي :
يكي از زيباترين تركيب رنگ هاي دنيا روي پوست پلنگ ها ديده مي شود. خال هاي مشكي و زمينه قهوه اي يك تركيب زيبا را به وجود مي آورد. دقت داشته باشيد كه رنگ غالب بايد قهوه اي باشد و مشكي به عنوان رنگ مغلوب به كار برود.

3 - سفيد :
تركيب سفيد و سياه يكي از بهترين تركيب رنگ هاي دنياست. افرادي كه در هماهنگ كردن لباس هاي شان از اين ۲ رنگ استفاده مي كنند جزو خوش پوش ترين آدم ها به حساب مي آيند. تركيب يك پيراهن سفيد با يك ژيله مشكي يكي از ست هاي پرطرفدار است كه هيچ وقت هم قديمي و از مد افتاده نمي شود، همه جا پوش هم هست پس تا مي توانيد اين تركيب را مد نظر داشته باشيد.

4 - نقره اي :
مشكي و نقره اي يك ست كاملا رسمي را ارائه خواهد داد. شايد بتوان گفت بيش از حد رسمي! هر دوي اين رنگ ها به تنهايي تداعي كننده مراسم مهم هستند و وقتي با هم تركيب شوند ديگر خيلي مهم مي شوند! سعي كنيد اگر واقعا نيازي به خيلي رسمي بودن نداريد طرف اين تركيب نرويد.

5 - طوسي :
شايد بعد از سفيد بهترين رنگي كه مي تواند در كنار مشكي بنشيند طوسي باشد. طوسي ابهت مشكي را تا حد زيادي كم و به آراسته شدنش كمك مي كند، به شرطي كه رنگ غالب باشد. مثلا يك دامن طوسي با كمربند و حاشيه مشكي مي تواند يك لباس زيبا را درست كند.

نكته : سرتاسر مشكي
جالب است بدانيد سال هاي خيلي دور نوشيدني عزاي ايرانيان قهوه بود، آن هم به خاطر رنگش؛ مشكي. مشكي در بسياري از كشورهاي دنيا از جمله ايران رنگ عزاداري است و اين سنت باعث شده كه خيلي وقت ها اين رنگ تداعي كننده احساس خوبي نباشد. بنابر اين سعي كنيد به جز مراسم عزاداري _ كه پوشيدن اين رنگ به عنوان اداي احترام بسيار پسنديده است_ در شرايط ديگر سر تا پا مشكي نپوشيد.

 

نكات جالب درباره رنگ مشكي
در بسياري از فرهنگ ها مشكي به عنوان رنگ بد شانسي درنظر گرفته مي شود. مثلا اگر يك گربه سياه از خيابان رد شود بد شانسي مي آورد. البته به جز انگلستان! در انگليس گربه سياه نماد خوش شانسي است.
به عقيده مردم يك جعبه مشكي كم وزن تر از يك جعبه سفيد با همان وزن به نظر مي رسد. در مد هم از همين نكته براي طراحي لباس استفاده مي كنند.
در اجراي اركسترهاي مختلف، نوازندگان به اين دليل تمام مشكي مي پوشند كه توجه بينندگان به جايي خارج از صحنه معطوف نشود. تمام مشكي مي تواند توجه را معطوف به خود كند.
در دنياي مد، مشكي به عنوان يك رنگ سوفسطايي در نظر گرفته مي شود و با احترام زيادي با آن برخورد مي شود. حتي اصطلاحي هم براي برندهايي كه مشكي ارائه مي دهند ساخته شده؛ « سياه جديد ». اين عبارت نشان دهنده شايستگي طراح لباس است.

.: جين مشكي
بعضي ها هنوز هم به پوشيدن شلوارهاي جين مشكي علاقه دارند. اگر دوست داريد ظاهرتان روي اصول باشد و حسن سليقه شما را نشان بدهد بايد پوشيدن شلوار جين هاي مشكي را كنار بگذاريد. اين شلوارها متعلق به گذشته هستند و با دوره جديد هيچ سنخيتي ندارند. اگر به پوشيدن شلوار مشكي علاقه داريد، مي توانيد به جاي جين از جنسي مثل لاكرا استفاده كنيد. مطمئن باشيد تاثير بهتري روي ظاهرتان خواهد داشت.

.: رنگي كه سن را بالا مي برد
درست است كه خانم ها عاشق مشكي هستند چون لاغرتر نشان شان مي دهد اما شايد خيلي هاي شان ندانند كه اين رنگ سن شان را بالا مي برد. استفاده از مقنعه، روسري و حتي بلوزهاي يقه اسكي مشكي رنگ، باعث ايجاد خطوطي زير چانه و چشم ها مي شود كه همين مسئله سن افراد را بالاتر از آنچه هست نشان مي دهد.
مشكي رنگ طبيعي و نشانه هاي سلامت و شادابي پوست را از بين مي برد. به خصوص افرادي كه پوست شان خيلي روشن است بايد استفاده از اين رنگ را براي خودشان ممنوع كنند. البته استفاده از مواد آرايشي با تناژهاي برنزه مي تواند تا حدود زيادي اين مشكل را حل كند.

.: تركيب جين روشن و مشكي
شايد زيباترين و همه جا پوش ترين تركيبي كه مي شود با مشكي خلق كرد تركيب شلوارهاي جين و بلوز يا شوميزهاي مشكي باشد. فرقي نمي كند شلوار جين تان برفي باشد يا آبي نسبتا تيره، هر دوي اين رنگ ها وقتي با يك شوميز يا پيراهن مشكي همراه شوند يك تركيب زيبا را مي سازند. تركيبي كه نيمه رسمي است و به درد اغلب مراسم ها مي خورد.
يادتان باشد از مشكي براي فصل هاي سرد سال استفاده كنيد. پوشيدن اين رنگ در تابستان جز گرما و دردسر چيزي براي تان نخواهد داشت.

.: كيف و كفش
حتي اگر رنگ مشكي را براي لباس هاي تان دوست نداشته باشيد قطعا از داشتن يك ست كيف و كفش مشكي ضرر نخواهيد كرد. به خصوص در فصلي كه بارندگي و گل و لاي مي تواند ظاهر هر رنگي به جز مشكي را خراب كند.
براي لباس هاي مشكي بايد كيف و كفش مشكي داشته باشيد تا ست شما تكميل شود. استثنائا مي توانيد از تناژهاي مختلف مشكي در كيف تان استفاده كنيد اما به خاطر داشته باشيد اگر كيف شما از جنس جير تهيه شده كفش تان هم بايد از همين جنس باشد و اگر كيف تان از جنس ورني است كيف تان هم بايد همين طور باشد. در غير اين صورت همان خطر شلخته به نظر آمدن تهديدتان خواهد كرد.

نوشته شده در سه شنبه 1392/3/7ساعت 15:19 توسط aseman790| (1) نظر

پيشنهاد هايي براي زنان كه به خوش پوش بودن اهميت مي دهند
 حالا كه داريم به روزهاي گرم سال نزديك مي‌شويم، حتما شما و فرزندي كه در راه داريد هم به دنبال لباس‌هاي خنك‌تر و راحت‌تر مي‌گرديد!


برترين ها: حالا كه داريم به روزهاي گرم سال نزديك مي‌شويم، حتما شما و فرزندي كه در راه داريد هم به دنبال لباس‌هاي خنك‌تر و راحت‌تر مي‌گرديد! اين كار ممكن است با توجه به انتخاب‌هاي محدودتري كه در اين دوران داريد و مدل‌ها و سايزهاي ويژه‌تري كه مي‌توانيد استفاده كنيد، كار سختي به  نظر برسد، اما ما شما را در اين انتخاب تنها نمي‌گذاريم. پيشنهادهاي ما را بخوانيد تا در روزهاي گرمي كه پيش رو داريد، همچنان يك مادر شيك‌پوش و باسليقه‌ باقي بمانيد.

 


سارافون از آن لباس‌هايي است كه خانم‌هاي باردار در تمام فصل‌ها مشتري آن هستند، به خصوص سارافون‌هاي جين كه زيبايي بيشتري هم دارند. اگر طرفدار تيپ‌هاي اسپرت هستيد، مي‌توانيد اين سارافون را كه جنس آن جين نازك و خنك است همراه با يك تي‌شرت آستين كوتاه يا به تنهايي در مهماني‌هاي دوستانه بپوشيد.

 


اصلا گرماست و شلوارك پوشيدن! لازم نيست فكر كنيد به خاطر شرايط بدني‌تان ديگر بايد با شلوارك‌ خداحافظي كنيد چون شلوار‌ك‌هاي راحت و در رنگ‌‌هاي متنوع مخصوص اين دوران وجود دارد تا مانند گذشته بتوانيد در خانه راحت و شاد باشيد.

 


از آنجا كه احتمالا وقت زيادي از دوران بارداري را در خانه سپري مي‌كنيد، چه چيزي مهم‌تر از لباس‌هاي راحت براي خانه؟ هنگام انتخاب اين لباس‌ها دقت كنيد كه گشاد و با جنس‌هاي نازك و ترجيحا با رنگ‌هاي روشن باشند. اگر مانند اين لباس بند داشته باشند كه بهتر است و با تغيير سايز باز هم مي‌توانيد از آن‌ها استفاده كنيد.

 


اگر به دامن پوشيدن علاقه داريد، دامن‌هاي پارچه‌اي را كه سنگين و كلفت نباشند انتخاب كنيد تا امكان تحرك را از شما نگيرند. اين دامن پارچه‌اي مشكي را مي‌توانيد با انواع تاپ‌هاي مجلسي يا اسپرت رنگي ست كرده و در مهماني‌هاي دوستانه يا رسمي‌تر شركت كنيد.

 


تاپ و بلوزهاي آستين كوتاه هم از همان لباس‌هاي خانگي هستند كه در اين روزها از آن‌ها زياد استفاده خواهيد كرد. بنابراين نكته‌اي كه بايد در نظر بگيريد اين است كه آن‌ها را از جنس‌هاي با كيفيت خريداري كنيد تا با استفاده مكرر در اين دوران و شستن‌هاي مداوم همچنان سالم بمانند و زود از سكه نيفتند.

 


اين مانتو هم با رنگ روشن و طرح بته‌جقه زيبايي كه روي آن كار شده مي‌تواند انتخاب خوبي براي دوران بارداري‌تان باشد. ضمن اين كه مي‌توانيد از آن استفاده ديگري هم بكنيد. به اين صورت كه آن را با ساق يا جوراب بلند قهوه‌اي پوشيده و از آن به عنوان پيراهن هم استفاده كنيد.

 


يكي از ويژگي‌هايي كه هنگام انتخاب بلوز مي‌توانيد به آن دقت كنيد اين است كه قسمت جلوي آن پيلي داشته باشد تا علاوه بر اين كه زيبايي بيشتري دارد و اندام‌تان را زيباتر نشان مي‌دهد، بدن‌تان هم در آن راحت‌تر قرار بگيرد و فشاري ناشي از تنگ بودن لباس به شكم‌تان وارد نشود.

 


براي روزهايي كه مي‌خواهيد در بيرون از خانه فعاليت داشته باشيد نياز به مانتو داريد، آن هم مانتوهاي گشاد و خنك و راحت. بهترين انتخابي كه اين ويژگي‌ها را داشته باشد پانچويي است كه جنس نرم و سبكي داشته باشد و گشاد باشد تا هرقدر هم وزن اضافه كرديد با خيال راحت بتوانيد باز هم آن را بپوشيد.

 


اين تصور كه باردار شدن مساوي است با از دست دادن بسياري از عروسي‌ها و مهماني‌ها تصور نادرستي است. با انواع لباس‌هاي مجلسي كه براي خانم‌هاي باردار در فروشگاه‌ها وجود دارد مي‌توانيد در مهماني‌ها شركت كرده و خاطره خوشي از اين دوران بسازيد. مثلا اين پيراهن راحت با رنگ‌هاي شاد و زيبا شما را يك مادر باردار شيك‌پوش و باسليقه نشان خواهد داد.

نوشته شده در شنبه 1391/3/13ساعت 16:11 توسط aseman790| (1) نظر

انتخاب لباس بارداري چطور و چگونه؟

 

هر لباسي لباس بارداري نيست. اين‌كه چه بپوشيم و چگونه بپوشيم سوال خيلي از مادران باردار است
 
برترين مجله اينترنتي ايران
برترين ها:  پوست خانم‌هاي باردار در دوران بارداري  درست مثل روحيه آن‌ها حساس مي‌شود! آنقدر حساس كه ايجاد حساسيت و خارش در سطح پوست يكي از دردسرهاي شايع آن‌ها در 9 ماه بارداري است. طبيعي است پارچه‌هايي كه در بافت آن‌ها الياف مصنوعي به كار رفته  اين ناراحتي‌ را دو چندان مي‌كنند، به خصوص اين‌كه در اين دوران پوست اين دوستان حساس‌تر هم مي‌شود! اما چاره چيست؟! در اين دوران بهتر است قبل از اين‌كه طرح و نقش لباس‌ها دل ‌شما را ببرند به طبيعي بودن الياف آن دقت كنيد. به نكته‌هايي مثل اين‌كه: «پارچه‌هاي كتاني براي اين دوران انتخاب‌هاي مناسبي هستند چون علاوه بر جلوگيري از تعريق زياد به اكسيژن رساني به پوست هم كمك مي‌كنند.»

اين شنل كلاه‌دار از آن دست مدل‌هايي است كه هم در ماه‌هاي آخر سال مي‌توانيد روي آن حساب كنيد هم در فصل بهار. اين شنل برخلاف ظاهرش بسيار سبك است آن هم به خاطر الياف طبيعي كه در پارچه آن به كار رفته است. خطوط ساده‌اي كه روي اين شنل پشمي طراحي ساده شده در ايجاد خطاي ديد و در نتيجه پنهان كردن اضافه وزن مادران باردار كمك مي‌كند.

اين شنل به خاطر مدل نيم‌كلوشش حتي در ماه‌هاي آخر بارداري هم قابل استفاده است، چون بزرگي شكم خانم‌هاي باردار را كاملا در خودش پنهان مي‌كند. به خصوص اين‌كه به خاطر جلو باز بودنش پوشيدن و درآوردن آن هم بسيار ساده است. اما نكته مهم اين‌كه به خاطر خطوط افقي كه در پارچه آن به كار رفته بيشتر مناسب خانم‌‌هاي باردار قد بلند است تا خانم‌هايي با قد متوسط كه اتفاقا اضافه وزن هم دارند.

براي پيشنهاد اين پيراهن به شما چند دليل داريم اول اين‌كه پيلي‌هاي جلوي اين لباس كه از قسمت شكم شروع مي‌شوند ضمن متناسب‌تر نشان دادن اندام شما اجازه مي‌دهند در اين لباس احساس راحتي بيشتري كنيد. از سوي ديگر كمربند آن هم تا حدودي مي‌تواند مشكل گودي كمر شما را حل كند و بالاخره اين‌كه آستين‌هاي سرخود اين مدل شما را از دردسر پوشيدن لباس زير سارافون راحت مي‌‌كند.

اين پيراهن مي‌تواند  يك انتخاب مناسب براي مهماني‌هاي عصر خانم‌هاي باردار باشد. به خصوص اين‌كه گيپورهايي كه روي آن تكه‌دوزي  شده است بر رسمي بودن آن تاكيد مي‌كند. جنس 100 درصد نخ و لطيف اين پيراهن هم تحمل آن را براي مادران باردار راحت‌تر مي‌كند. بلندي و راحتي اين پيراهن به شما اجازه مي‌دهد حتي به عنوان يك مانتوي كاملا رسمي روي آن حساب كنيد؛ البته در فصل بهار كه هوا  چند درجه گرم‌تر شده است!

اگر اين سارافون پيشنهادي ما  را مي‌پسنديد، بد نيست يك بلوز زير سارافون قرمز هم با آن هماهنگ كنيد، چون اين تركيب رنگ به شما كمك مي‌كند شادتر از هميشه به نظر بياييد. البته قبل از انتخاب به كمر اين مدل هم دقت كنيد. كمربند اين سارافون،  برخلاف همه سارافون‌هاي معمول از رو بسته مي‌شود تا ضمن زيبايي بيشتر به ايجاد خطاي ديد هم كمك كند.

با انتخاب اين تونيك ديگر نبايد نگران تغيير سايزتان در  تمام دوران بارداري باشيد. چون پيلي قسمت جلوي اين مدل گشادي آن را كاملا مطابق با تغيير سايز شما تنظيم مي‌كند. البته اين ويژگي را اضافه كنيد به كمر پشت اين تونيك كه تنظيم سايز آن را به مراتب راحت‌تر مي‌كند. اين تونيك را مي‌توانيد با شلوار البته شلوار مخصوص بارداري ست كنيد. البته دامن‌هاي مخصوص بارداري هم مي‌توانند انتخاب خوبي براي شما باشند.

اين پيراهن برگرفته ‌از طرح پانچوهايي است كه اين‌روزها طرفداران  زيادي در ميان خانم‌ها پيدا كرده‌اند. درست به اندازه همان پانچوها آزاد و رها. يادتان باشد مدل اين پيراهن آنقدر گشاد هست كه علاوه بر برآمدگي‌ شكم خانم‌هاي باردار تغيير سايز آن‌ها را هم كاملا در خودش پنهان كند. جنس نرم و لطيف اين پيراهن هم به اين ويژگي كمك مي‌كند. البته كمربند اين پيراهن  سايز و گشادي آن را نيز قابل تنظيم مي‌كند.

خانم‌هاي باردار مي‌توانند روي اين  ست سارافون و شلوار   به عنوان يك لباس مناسب براي مهماني‌‌هاي‌شان حساب كنند. گلدوزي‌هايي كه روي بالاتنه  اين سارافون كارشده نيز به نوعي روي  همين ويژگي  تاكيد دارند. در قسمت جلوي اين سارافون دو پيلي روي هم وجود دارد كه هر دو به انعطاف‌پذيري سايز اين لباس كمك مي‌كنند. شلوار اين ست هم با كمر مخصوص بارداري راحتي مادران باردار را تضمين مي‌كند.

اين بلوز به دليل اين‌كه از الياف نخ كاملا طبيعي تهيه شده مي‌تواند انتخاب مناسبي براي خانم‌هاي باردار باشد. از سوي ديگر اين بلوز حرير آنقدر سبك است كه وزن آن اصلا احساس نمي‌شود. چين‌هاي قسمت جلوي آن هم گشادي  و راحتي لباس را دو چندان كرده‌اند. اين بلوز را مي‌توانيد با دامن جين پيشنهادي ما هماهنگ كنيد كه آن هم به خاطر كمر كشباف و قابل انعطافش يك انتخاب مناسب براي دوران بارداري است.

اين مانتو يك مانتوي كاملا مجلسي است. هم به خاطر طراحي و هم به خاطر جنس پارچه (كرپ) انتخابي آن. اگر به دنبال يك مانتوي وزين براي تمام دوران بارداري‌تان هستيد به اين پيشنهاد فكر كنيد چون ويژگي‌هاي يك مانتوي مجلسي را دارد. برش زير سينه اين مانتو  و  چين‌هاي قسمت جلوي آن هم از ويژگي‌هايي هستند كه اين مدل را  براي خانم‌هاي باردار به يك انتخاب مناسب تبديل مي‌كنند.
نوشته شده در دوشنبه 1391/2/11ساعت 14:41 توسط aseman790| (0) نظر

 

حق با شماست؛ تنوع در طرح و رنگ زيورآلات آنقدر زياد است كه انتخاب را با همه زيبايي‌هايش به يك اتفاق دشوار تبديل كند؛ اما يك راه ساده براي اين انتخاب‌هاي دوست‌داشتني البته قبل از اين‌كه زرق و برق آن‌ها شما را مبهوت كند وجود دارد و آن هم اين‌كه قبل از خريد، مسئله تناسب و هماهنگي را در نظر بگيريد اين شما، اين هم پيشنهادهاي ما البته با در نظر گرفتن راز تناسب‌ها.
 

حق با شماست؛ تنوع در طرح و رنگ زيورآلات آنقدر زياد است كه انتخاب را با همه زيبايي‌هايش به يك اتفاق دشوار تبديل كند؛ اما يك راه ساده براي اين انتخاب‌هاي دوست‌داشتني البته قبل از اين‌كه زرق  و برق آن‌ها شما را مبهوت كند وجود دارد و آن هم اين‌كه قبل از خريد، مسئله تناسب و هماهنگي را در نظر بگيريد مثلا اين‌كه انواع و اقسام گردن‌ آويزهاي بلند يا كوتاه براي  كدام چهره‌ها مناسب‌ترهستند يا حتي اين‌كه گوشواره‌هاي آويزي با چه مدل‌ صورت‌هايي سازگارترند. حالا اين شما، اين هم پيشنهادهاي ما البته با در نظر گرفتن راز تناسب‌ها.

اين مدل در شمار گردنبند‌هايي قرار مي‌گيرد كه به خاطر بلندي‌شان به همه اندام‌ها و گردن‌ها مي‌آيند اما به شرطي كه يقه و مدل بلوز‌تان را با آن هماهنگ كنيد.  البته يادتان باشد گردنبندهاي بلند و چند رشته‌اي معمولا با بلوزهاي يقه ايستاده و يقه اسكي ظاهر مناسب‌تري پيدا مي‌كنند.
ظريف و كشيده

‌ اين ست به خاطر ظرافتش براي خانم‌هايي مناسب است كه گردن‌هاي كوتاهي دارند آن هم از اين رو كه اين مدل و به طور كلي گردنبندهاي ظريف و ساده بالاتنه اين افراد را كشيده‌تر نشان مي‌دهند.
براي صورت‌هاي بيضي

اين مدل گوشواره‌هاي دكمه‌اي براي افرادي مناسب است كه صورت‌هاي كشيده يا بيضي شكل دارند، صورت‌هاي ظريف و استخواني هم مي‌توانند روي اين مدل حساب كنند، البته با در نظر گرفتن اين نكته كه اين گوشوار‌ه‌ها بيشتر از باقي مدل‌ها گوش‌هاي‌تان را نشان مي‌دهد.
گردنبندهايي كه از جلو بسته مي‌شود

‌اين ست به خاطر آويزهاي بلند و شلوغش به گردن‌هاي بلند و البته نه خيلي باريك مي‌آيد البته ويژگي ديگر اين گردنبند اين است كه در آن هيچ گيره يا قفلي نمي‌بينيد چون از جلو و به كمك حلقه‌هاي آويزش بسته مي‌شود.
چسبان

اين گردنبند طوقي شكل‌ طوري طراحي شده كه دقيقا دور گردن كيپ مي‌شود و به‌خاطر همين ويژگي براي خانم‌هايي كه گردن كوتاه يا پهن دارند نمي‌تواند انتخاب مناسبي باشد در عوض خانم‌هايي كه گردن باريك و بلند دارند، مي‌توانند روي اين انتخاب حساب كنند.
ظريف

اين گردنبند به خاطر ظرافتش، براي خانم‌هايي كه گردن كوتاهي دارند انتخاب مناسبي است. توصيه مي‌كنيم اگر بالاتنه‌تان خيلي ظريف نيست سراغ گردنبندهاي درشت و ضخيم نرويد چون اين انتخاب‌ها بالاتنه شما را درشت‌تر از حد معمول نشان مي‌دهد.
براي صورت مستطيلي

‌ اين مدل گوشواره به خاطر طراحي حلقه‌اي آن،  براي صورت‌هاي مستطيلي انتخاب مناسبي است چون زاويه‌هاي اين چهره‌ها را مي‌گيرد و باعث مي‌شود فرم صورت بهتر به نظر بيايد.
براي بلوزهاي يقه‌اسكي

‌اين ست به خانم‌هايي توصيه مي‌شود كه طرفدار گردن‌ آويزها و گوشواره‌هاي بلند و در عين حال ساده هستند. هماهنگ‌كردن اين ست با يك بلوز ساده يقه ايستاده يا حتي يقه اسكي شما را از انتخاب‌تان مطمئن‌تر مي‌كند.
شلوغ براي ساده‌ها

 اين گردنبند به خاطر شلوغي طراحي‌‌اش براي خانم‌هايي مناسب است كه معمولا ظاهري ساده دارند اما  اگر شما هم  اين مدل را مي‌پسنديد بايد دور لباس‌هاي شلوغ و پر طرح و رنگ خط بكشيد چون در اين صورت گردنبند شما آن‌طور كه بايد به چشم نمي‌آيد.
براي آن‌هايي كه صورت گرد دارند

‌افرادي كه صورت گرد يا گردن كشيده دارند، مي‌توانند روي اين گوشواره‌هاي آويزي حساب كنند چون اين مدل، گردي صورت را مي‌گيرد و در عوض حالت بيضي  شكل و كشيده‌تري به چهره آن‌ها مي‌دهد.
نوشته شده در دوشنبه 1391/2/11ساعت 14:39 توسط aseman790| (0) نظر

كيف ايده آل شما؛ زيبـا، جـادار، با كـلاس!

 

اگر بگوييم همه خانم‌ها عاشق كيف هستند، دروغ نگفته‌ايم. يعني راستش را بخواهيد خانم‌ها چاره‌اي جز اين ندارند، مگر مي‌شود آن همه خرت و پرت را در چيزي به جز كيف جا داد؟
 
برترين مجله اينترنتي ايران
برترين ها: اگر بگوييم همه خانم‌ها عاشق كيف هستند، دروغ نگفته‌ايم. يعني راستش را بخواهيد خانم‌ها چاره‌اي جز اين ندارند، مگر مي‌شود آن همه خرت و پرت را در چيزي به جز كيف جا داد؟ در اين شماره براي خرت‌و‌پرت‌هاي‌تان كيف‌هايي را در نظر گرفته‌ايم همگي جادار! احتياجي نيست كه به زيبايي ظاهري‌شان و رنگ‌بندي‌هاي خوب شان اشاره كنيم؟ چيزي كه در اين صفحات عيان است، چه حاجت به بيان است، اميدواريم شما برنده خوش شانس ما باشيد.

اين مدل يكي از جادارترين كيف‌هاي اين مجموعه است. تعداد فضاهاي مجزاي اين مدل، آنقدري هست كه كيف‌تان را به بازار شام تبديل نكند.

رنگ‌هاي اين مدل تنوع زيادي دارند و همگي براي اين فصل مناسب هستند.

اين مدل به كار خانم‌هايي با روحيه كلاسيك و منظم مي‌آيد. ضمن اين‌كه به دليل رنگش مي‌تواند روزهاي زمستاني‌تان را گرم كند.

كيف‌هايي مثل اين مدل را به‌عنوان مدل‌هاي دم‌دستي‌تر به كار ببريد و از كيف‌هاي گوشه‌دار براي مراسم رسمي استفاده كنيد.

طرح بافت روي اين كيف و رنگ بسيار زيبايش يك مدل اصيل و بسيار مناسب را ساخته است. ضمن اين‌كه طرح قفل رويش هم جلوه رسمي‌اش را 2 برابر مي‌كند.

 يك جيب بزرگ روي بدنه اين مدل جا را براي وسايل دم‌دستي مثل دسته كليد و سوئيچ ماشين، باز مي‌كند. در داخل اين كيف يك جيب كوچك و يك جاي گوشي هم وجود دارد.

اين مدل وصله‌پينه‌اي با طرح نامنظمش براي دختر خانم‌هايي مناسب است كه سن كمتري دارند و به مدل‌هاي متفاوت و شلوغ علاقه نشان مي‌دهند.

فيروزه‌اي تيره جزو رنگ‌هاي مناسب زمستان است. اين مدل با اين رنگ به دليل تيرگي‌اش روزهاي برفي و باراني را به‌خوبي تحمل مي‌كند!

تركيب قهوه‌اي و شتري يكي از تركيب هاي گرم زمستانه است كه در اين مدل به خوبي رعايت شده.

نقطه عطف اين مدل در پاپيون روي آن و رشته‌هاي آويزان‌شده‌اش است. مدل بسيار متفاوتي است و مناسب خانم‌هايي است كه به‌دنبال كارهاي خاص هستند.
 
نوشته شده در دوشنبه 1391/2/11ساعت 14:36 توسط aseman790| (0) نظر

راهنماي بهترين ست كردن تيپ چرم

 

تقريبا همه خانم‌ها عاشق خريد كيف و كفش هستند. در اين خريد پرهيجان معمولا انتخاب كيف يك بخش ماجراست و پيدا كردن و هماهنگ كردن كفش مناسب با آن بخش ديگر ماجرا كه معمولا هم زمان بر است و هم كمي تا قسمتي سخت.
 
برترين مجله اينترنتي ايران
برترين ها: تقريبا همه خانم‌ها عاشق خريد كيف و كفش هستند. در اين خريد پرهيجان معمولا انتخاب كيف يك بخش ماجراست و پيدا كردن و هماهنگ كردن كفش مناسب با آن بخش ديگر ماجرا كه معمولا هم زمان بر است و هم كمي تا قسمتي سخت. ما در پيشنهادهاي اين شماره سراغ مدل‌هايي رفتيم كه طراحان آن‌ها زحمت هماهنگ شدن‌شان را كشيده‌اند! بنابراين شما فقط بايد طرح و رنگ موردعلاقه‌تان را انتخاب كنيد، همين و بس... البته اين را هم يادتان باشد كه اين مدل‌هاي هماهنگ، ظاهر شما را كمي تا قسمتي رسمي‌تر از هميشه مي‌كنند.

فقط براي مهماني‌ها

پيشنهاد مي‌كنيم اين كفش مشكي رنگ را  با طرح پوست ماري و پاشنه بلندش براي مراسم و مهماني‌هاي رسمي در نظر بگيريد. به‌خصوص اين‌كه مي‌توانيد روي كيف زيبا و جادارش كه به همان طرح هم آراسته‌شده حساب كنيد.

براي خريد بپوشيد!

اين كيف و كفش  را به‌ راحتي مي‌توانيد هر كجا كه خواستيد بپوشيد، در يك مهماني عصر يا هنگام خريد. قالب اين كفش كاملا طبي است و با لژ يكسره‌اي كه  در زير آن قرار دارد در صورت استفاده طولاني مدت پاهاي‌تان آسيب نمي‌بيند. كيف هم جادار و محكم ساخته شده كه مي‌توانيد با آسودگي خاطر آن را از وسيله‌هاي مورد نظرتان پر كنيد.

چرم به توان 2

اين مدل كيف و كفش قهوه‌اي با طراحي منحصر به فرد آستر و رويه چرم دارد. ويژگي اين كيف، آستر چرم آن است. برخلاف اغلب كيف‌هاي موجود در بازار هم در پشت و هم در روي اين كيف از چرم گاو استفاده شده است.

سنگين و زيبا

اين ست كيف و كفش را به خانم‌هايي كه طرفدار ظاهرهاي رسمي‌ هستند توصيه مي‌كنيم. پاشنه و دركل قالب اين كفش به صورت طبي طراحي شده و فرم مستطيلي شكل و ايستاي كيف هم ظاهري سنگين و زيبا به آن داده است.

هم راحتي، هم زيبايي

اين كيف و كفش ساده و زيبا را به خانم‌هايي توصيه مي‌كنيم كه راحتي و زيبايي را در كنار هم مي‌خواهند. مي‌توانيد اين تركيب را  براي استفاده روزمره‌تان در نظر داشه باشيد. قالب طبي كفش و جادار و زيبا بودن كيف، اين مدل را محبوب بسياري از خانم‌ها كرده است.  

براي استفاده روزمره

اين كفش قهوه‌اي رنگ از جنس چرم گاو و با قالبي طبي طراحي شده است. اين كفش با وجود ظاهر ساده‌اش 5 سانتي‌متر پاشنه دارد؛ پاشنه‌اي كه طبي بودنش به شما اين امكان را مي‌دهد تا به راحتي هر كجا كه خواستيد آن را بپوشيد. كيف اين ست هم با فرمي ايستا و جا‌دار زيبايي كفش را تكميل كرده است.

براي مشكل‌پسندها

اين هم يك كيف و كفش زيبا براي خانم‌هاي مشكل‌پسند. اين كفش از جنس چرم و هماهنگ با اصول رعايت بهداشت و سلامت پاها طراحي شده است. كيف اين ست هم ظاهري ايستا و رسمي كه با وزن متعادلي كه دارد كامل‌كننده كيفيت و زيبايي كفش است.  

براي خانم‌هاي پر مشغله

اين كفش چرم با 5 سانتي متر پاشنه از طراحي ساده و راحتي برخوردار است. كيف اين ست هم براي خانم‌هايي كه هميشه كلي وسيله براي گذاشتن در كيف‌شان دارند مناسب است.

چرم متفاوت

اين كفش هم از جنس چرم است البته اين چرم با رگه‌اي از طرح پوست‌ماري تركيب شده تا هم زيباتر شود و هم به روزتر. كيفي هم كه با آن هماهنگ شده به دليل داشتن همين ويژگي تركيب چشم‌گيري را ايجاد كرده است.چطور چرمي‌هاي‌تان را نو كنيد

1- بسته به ميزان استفاده از كفش يا كيف چرم‌تان آن‌ها را واكس بزنيد. به طور مثال براي ميانگين 10 روز يك بار اين كار را بكنيد.

2- هرگز كفش يا كيف چرم‌تان را زير آب نبريد  زيرا باعث تغيير شكل آن‌ها مي‌شود.

3- براي تميز كردن كيف چرمي‌تان كافي است از يك كرم مرطوب كننده مثل وازلين استفاده كنيد؛ آن را با پنبه روي كيف كشيده و سپس با يك دستمال خشك آن را پاك كنيد.

4- براي واكس زدن كفش چرم‌تان بهتر است از واكس‌هاي كاسه‌اي پارافين‌دار استفاده كنيد به اين ترتيب كه آن را با پنبه روي سطح كفش بماليد و سپس با برس طولي واكس آن را پاك كنيد. بعد از پوليش بايد در فاصله 20 تا 30 سانتي شعله گاز نگه داريد تا هم براق شوند و هم شفاف‌تر از هميشه به نظر بيايند. اين روش باعث مي‌شود واكس به خوبي به خرد چرم برود و فرم كفش‌تان درست مثل روز اول حفظ شود. توجه داشته باشيد با رعايت اين اصول كيف و كفش چرم‌تان عمري بيشتري مي‌كند و از همه مهم‌تر زيبايي اوليه خود را بهتر نگه مي‌دارد.
نوشته شده در دوشنبه 1391/2/11ساعت 14:35 توسط aseman790| (0) نظر

با اين كيف ها به ظاهرتان جلوه تازه ببخشيد !

 

«هرچه مغازه‌ها را گشتيم محصولي كه رضايت‌مان را جلب كند و متفاوت باشد پيدا نكرديم، بنابراين تصميم گرفتيم خودمان دست به كار شده و با طرح‌ها و پارچه‌هاي مورد نظرمان كيف و لباس توليد كنيم.»
 
برترين مجله اينترنتي ايران
برترين ها:  «هرچه مغازه‌ها را گشتيم محصولي كه رضايت‌مان را جلب كند و متفاوت باشد پيدا نكرديم، بنابراين تصميم گرفتيم خودمان دست به كار شده و با طرح‌ها و پارچه‌هاي مورد نظرمان كيف و لباس توليد كنيم.» اين‌ها گفته‌هاي مهديه زيني اسكويي، مريم شاهنكويي و نرگس عزت‌ور است كه گروه «نين» كه به معني بانوست را تشكيل داده و به توليد كيف و پس از آن مانتو پرداخته و كم‌كم بازار خوبي براي محصولات‌شان پيدا كرده‌اند. اين 3نفر كه فارغ‌التحصيل رشته نقاشي هستند، طراحي مدل و دوخت اين كيف‌ها را خودشان انجام ‌مي‌دهند. آن‌ها در طراحي و دوخت محصولات‌شان از ايده‌ها و تركيب رنگي‌هاي جديد و متنوع استفاده كرده و هنگامي كه با تشويق اطرافيان‌شان روبه‌رو شدند، تصميم به برگزاري نمايشگاه‌ گرفته و در طول برگزاري چند نمايشگاه با استقبال خوبي روبه‌رو شدند. بيشتر اين كيف‌هاي پارچه‌اي در رنگ‌هاي متنوع همراه با نقوشي هستند كه به وسيله باسمه روي كيف‌ها چاپ مي‌شود. گروه نين، رنگ فيروزه‌اي را با اصالت ايراني‌اي كه دارد، به‌عنوان نوعي نماد انتخاب كرده و در بيشتر محصولات‌شان مي‌توان اين رنگ را ديد.

براي دانشجوها

اين كوله‌پشتي جادار كه تركيبي از پارچه كتان و چهارخانه است، با چاپ باسمه‌اي كه روي آن كار شده، براي دانشجويان گزينه مناسبي است.

براي سرمايي‌ها

پارچه كبريتي اين كيف آن را به انتخاب خوبي براي روزهاي سرد تبديل كرده و با تركيب رنگ‌هاي طوسي‌روشن و تيره آن را به‌راحتي مي‌توان براي رفتن به دانشگاه و اداره استفاده كرد.

براي آن‌ها كه به دنبال نوآوري هستند

مدل جديد و راحت اين كيف باب طبع كساني است كه به‌دنبال ايده‌هاي جديد هستند و رنگ سبز و نارنجي به‌كار رفته در آن، اين كيف را چشم‌نواز كرده است.

هم جادار، هم راحت

كساني كه به‌دنبال كيف‌هاي پارچه‌اي بزرگ، جادار و در عين حال راحت مي‌گردند از اين مدل كيف استقبال مي‌كنند.سنگ‌شور در دستان شما

در طراحي و دوخت اين كيف‌ها از تركيب پارچه‌ سنگ‌شور و پارچه نخي طرح‌دار استفاده شده كه مناسب خانم‌هاي جوان است.

روپاي فيروزه‌اي

اين كيف با پارچه كتان و تركيب رنگي قهوه‌اي و آبي فيروزه‌اي دوخته شده و چاپ نقوشي كه روي آن صورت گرفته، زيبايي آن را دوچندان كرده است.

براي ست كردن با رنگ‌هاي گرم

رنگ‌هاي كرم و قهوه‌اي به‌خوبي با مدل اين كيف هماهنگ شده و براي مهماني‌رفتن مي‌توان آن را در نظر گرفت.

براي آن‌كه شانه‌هاي‌تان اذيت نشود

اين كيف دوشي انتخاب مناسبي براي خانم‌هايي است  كه دنبال كيف‌هاي سبك و جادار هستند. چاپ باسمه‌اي  روي پارچه سنگ شور نخي و تودوزي   چرم، اين مدل را به يك انتخاب متفاوت تبديل كرده است.

تركيب مناسب رنگ‌ها

اين كيف، يك مدل جادار و كاملاراحت است به‌خصوص اين‌كه استفاده از پارچه‌هاي سبز و قهوه‌اي در كنار يكديگر هم ظاهر متفاوتي به آن  داده است.

جشنواره رنگي

پارچه كبريتي، تركيب رنگي يشمي و كرم در كنار يكديگر و چاپ باسمه روي آن از ويژگي‌هاي اين كيف جادار، راحت و زيباست.
نوشته شده در دوشنبه 1391/2/11ساعت 14:34 توسط aseman790| (0) نظر

گردنبند‌هايي براي طراوت روح و روان

 

امروزه استفاده از سنگ هاي تزيني در زيورآلات طرفدار زيادي پيدا كرده است. خوب است قبل از اين‌كه سراغ اين سنگ‌ها برويد با خواص و كاربرد هر كدام از آن‌ها آشنا شويد
 
برترين مجله اينترنتي ايران


برترين ها:  در ساخت اين گردنبند سنگ‌هاي زيادي به كار رفته و يك صدف كه درونش مرواريدي به رنگ سفيد و سبز است. مرواريد خاصيت شادي‌بخشي و افزايش نور چشم دارد.

براق بودن اين گردنبند، مديون وجود كريستال كوارتز است. پيچيده شدن برنج دور آميتيس از زيبايي‌هايي است كه طراح در ساخت اين گردنبند مدنظر داشته است.
نقطه عطف اين گردنبند، پروانه صدفي زيبايي است كه در آن به كار رفته. اين گردنبند هديه مناسبي براي خانم‌هاي جواني است كه به تركيب صدف و مرواريد در كنار سنگ عقيق و نقره علاقه‌مند هستند.

با يك طراحي زيبا، فيروزه و مرواريد به زيبايي كنار هم مي‌نشينند. فيروزه به معني پيروزي است كه استفاده از سنگ فيروزه سبب خوشحالي و شادي روح مي‌شود و اعتماد به نفس را بالا مي‌برد. بهتر است سنگ فيروزه را از عطر، آب، صابون، روغن و نور خورشيد دور نگه داريد تا شفاف بماند. براى تميز كردن و درخشش دوباره فيروزه نيز پيشنهاد مي‌شود آن را داخل نمك قرار دهيد. سنگ مرواريد هم انرژي فوق‌العاده‌اي دارد و آرامش‌بخش بوده و مرواريد هم با تاثير بر چاكرا‌ها تغييرات مفيدي از نظر جسماني و روحي- رواني ايجاد مي‌كند.

در اين دستبند فو‌ق‌العاده زيبا از مرواريدهاي طوسي و سفيد استفاده شده كه براي زينت دادن بيشتر رينگ نگين‌دار در آن كار شده است.

اگر به سنگ كريستال كوارتز علاقه‌مند هستيد  مدل ساده و زيباي اين دستبند  را از دست ندهيد.

چه چيزي بهتر از كنار هم قرار گرفتن صدف، مرواريد و فيروزه كه وقار و متانت را به شما هديه مي‌دهند!؟

اين دستبند تلفيقي از سنگ كوارتز و سنگ عقيق است. كوارتز سنگ متولدين همه ماه‌ها بوده و مي‌توان گفت نماد ذهن و كمك به تمركز و افزايش توانايي‌هاي ذهني است كه به زيبايي در كنار سنگ عقيق كه براي رفع غم و غصه مفيد است، قرار گرفته. پروانه اين گردنبند از صدف ساخته شده است.

سنگ عقيق در رنگ‌هاي نارنجي، قهوه‌اي، زرد، آبي، خاكستري و رنگ‌هاي روشن مثل سفيد و صورتي ديده مي‌شود؛ اين سنگ را هفته‌اي يك‌بار در آب روان بشوييد و در برابر نور خورشيد قرار دهيد تا انرژي از دست‌رفته‌اش بازگردد. سنگ عقيق انواع مختلفي دارد؛ عقيق آبي مخصوص چاكراي گلوست (اين عقيق سنگي است بسيار آرام‌بخش براي مالكش) و عقيق قهوه‌اي سنگي است كه مالك خودش را از درد، رنج و پرخاشگري دور مي‌كند و انرژي مثبت فراواني را به او هديه مي‌دهد.

گردنبندي زيبا و منحصربه‌فرد كه براي آن از رز كوارتز صورتي‌رنگ، چري كوارتز قرمز رنگ و مرجان استفاده شده است. اين گردنبند براي خانم‌هاي مشكل‌پسند پيشنهاد مي‌شود.
نوشته شده در دوشنبه 1391/2/11ساعت 14:32 توسط aseman790| (0) نظر

شال و روسري مناسب براي روزهاي گرم

 

در تابستان امسال دنيايي از رنگ‌ها و گل‌ها روي شال‌ها نقش بسته تا اين فصل گرم را براي‌مان خوش آب و رنگ‌تر كند، پيشنهاد مي‌كنيم بااين شال‌ها به استقبال تابستان برويد‌ تا هم حجابي كامل داشته باشيد و هم خنك شويد
 
برترين مجله اينترنتي ايران

با توجه به اهميت شال و روسري در چهره  بهتر است موقع انتخاب آنها دقت كنيد.  اگر به پوشيدن پارچه‌هاي طرح‌دار علاقه داريد ، بهتر است اين علاقه را هنگام انتخاب شال و روسري در نظر بگيريد. استفاده از شال و روسري طرح‌دار باعث آراسته‌تر شدن ظاهر شما خواهد شد.

هم خنك، هم زيبا

ويژگي اين شال‌ها در خنكي آن‌هاست. جنس اين شال‌ها به‌گونه‌اي است كه شما را خنك نگه مي‌دارد، ضمن آن‌كه به‌دليل داشتن گل‌هاي فراوان با هر رنگ لباسي تقريبا مي‌توانيد آن‌ها را هماهنگ كنيد. در مورد اين شال‌ها به‌دليل عرض و طول تقريبا زيادي كه دارند بايد در نوع بستن آن‌ها خلاقيت به خرج دهيد تا به‌خوبي روي سرتان بايستد و حجاب شما كامل رعايت شود.
  • حدود قيمت: 100.000 ريال


ابريشمي‌هاي ماندگار

اگر هميشه از خريد شال‌هاي ابريشمي به‌دليل آن‌كه روي سر نمي‌مانند و سريع ليز مي‌خورند، صرف‌نظر مي‌كنيد، بهتر است اين شال‌ها را امتحان كنيد. چيزي كه باعث مي‌شود اين شال‌هاي ابريشمي به راحتي روي سر قرار گيرند يك لايه پارچه نخي است كه زير آن‌ها دوخته شده، به اين ترتيب مشكل هميشگي ليز خوردن اين جنس شال‌ها و روسري‌هاي زيبا برطرف شده است و حجاب شما كامل مي‌ماند.
  • حدود قيمت: 250.000 ريال

سفيد بپوشيد

معمولا در تابستان همه خواه ناخواه از رنگ سفيد بيشتر استفاده مي‌كنند. در پيشنهادهاي ما هم مي‌توانيد شال‌هاي سفيد را با طراحي‌هاي زيبا و رنگ‌هاي شاد و شكل‌هاي متفاوت ببينيد.
  • حدود قيمت: 150.000 ريال

ايراني ايراني

امسال به جز شال‌هاي نخي، روسري‌هاي نخي هم به بازار آمده كه با تركيب‌‌هاي رنگي متنوع، جلوه‌اي زيبا دارند. ويژگي اين 2 روسري كه در اين‌جا معرفي شده، آن است كه گوشه‌هاي آن ساده نيست. در طرح آبي همان‌طور كه ملاحظه مي‌كنيد، سكه‌هايي گوشه روسري به كار رفته كه آن رازيبا تر نشان مي‌دهد. در طراحي اين روسري قرمز و مشكي از نقش‌هاي اصيل ايراني استفاده شده است. جمع و جور بودن، سبكي و خنكي اين روسري‌ها مطمئنا آن‌ها را پر طرفدار خواهد كرد.
  • حدود قيمت: 150.000 ريال

با مانتوهاي ساده بپوشيد!

همه ما در مواردي روسري‌هاي ابريشمي و ساتن به سر مي‌كنيم. ويژگي بارز اين روسري‌ها، طرح‌هاي متنوع هر كدام از آن‌هاست. نكته‌اي كه بايد در مورد اين روسري‌ها حتما به آن‌ها توجه كنيد آن است كه اگر طرح اين روسري‌ها شلوغ و تعداد رنگ‌هاي به كار رفته در آن زياد باشد، بهتر است با مانتوهاي ساده آن‌ها را استفاده كنيد. اگر روسري ابريشمي كه حاشيه مشكي و تيره دارد، سر ‌كنيد بايد آن را با لباس رنگ روشن هماهنگ كنيد.
نوشته شده در دوشنبه 1391/2/11ساعت 14:31 توسط aseman790| (0) نظر

با اين شال‌ها به‌ظاهرتان جلوه‌اي متفاوت ببخشيد

 

براي تغيير‌كردن و متنوع‌بودن هميشه لازم نيست كارهاي اساسي انجام داده و كلي هزينه كرد؛ گاهي مي‌شود با تغييري كوچك از يك لباس قديمي و فراموش شده لباس تازه‌اي ساخت.
 
برترين مجله اينترنتي ايران
برترين ها: براي تغيير‌كردن و متنوع‌بودن هميشه لازم نيست كارهاي اساسي انجام داده و كلي هزينه كرد؛ گاهي مي‌شود با تغييري كوچك از يك لباس قديمي و فراموش شده لباس تازه‌اي ساخت. لازم نيست دنبال راه‌هاي پيچيده باشيد؛ يك راه ساده استفاده از شال‌هايي با طراحي متفاوت است. شال‌هايي كه با همان نخ‌هاي معمولي و آشنا بافته مي‌شوند ولي گرم و زمستاني نيستند و بيشتر كاربرد تزئيني دارند. براي‌تان پيشنهادهايي داريم كه از امتحان‌كردن آن‌ها پشيمان نمي‌شويد. اين شال‌ها را خانم زهرا ابراهيم‌زاده براي روزهاي بهاري شما طراحي كرده است.

سنگين و رنگين

اين شال با اين‌كه 3 رنگ سفيد، قرمز و آبي در آن به چشم مي‌خورد، تركيب رنگي سنگيني دارد. ويژگي خاصش هم اين است كه از هر 2 طرفش مي‌توانيد استفاده كنيد و به قول معروف دوروست. اگر رنگ‌هاي تيره را ترجيح مي‌دهيد يك روي آن بيشتر آبي است ولي اگر رنگ روشن بهتر با لباس‌تان هماهنگ مي‌شود برعكس بيندازيد تا رنگ غالب آن سفيد باشد. اگر هم كمي با پيچ و تاب بيندازيدش هر 2 طرف آن ديده مي‌شود.

ساده و آراسته

اين شال ظريف مثل يك گردنبند زيبا دور گردن شما مي‌پيچد و گل‌هاي كوچكش شبيه گل‌سينه روي لباس‌تان قرار مي‌گيرد. اگر لباس مشكي ساده داريد كه فقط به مناسب مجلس‌هاي خاصي است و به ندرت مي‌توانيد از آن استفاده كنيد با اين شال مي‌توانيد يك لباس آراسته و مجلسي متفاوت از آن بسازيد. نخ‌هاي ابريشمي نقره‌اي و طلايي كه در اين شال استفاده شده آن را به گونه‌اي رسمي كرده كه حتي خانم‌هاي مسن هم مي‌توانند از آن استفاده كنند.

شال گلي گردني

شايد فكر كنيد رنگ‌هاي سبز، سفيد و بنفش هارموني چنداني ندارند ولي اين شال تركيب كم‌نظيري از اين رنگ‌هاست و مي‌توانيد آن را با لباس‌هاي مختلفي استفاده كنيد. اين شال با اين‌كه با نخ‌هاي كاموا بافته شده ولي هيچ گرمايي ندارد و صرفا تزئيني است. گل‌هاي 3‌ رنگ آن را مي‌توانيد روي يك شانه‌تان تنظيم كنيد و دنباله آن بلندي لازم را دارد كه دور گردن بپيچد و روي شانه ديگر آويزان شود. اين شال به لباس‌هاي قديمي شما جلوه تازه‌اي مي‌دهد.

حلقه‌هاي گل‌آفتابگردان

اين گل چند رنگ هم اسپرت است و هم مي‌تواند با لباس‌هاي رسمي هماهنگ شود. طراحي آن شبيه يك گل آفتابگردان كوچك است و رنگ زردي كه در آن وجود دارد باعث شده تركيب‌ رنگي‌اش گرم باشد. شما مي‌توانيد آن را با لباس‌هاي سبز، زرد، كرم و حتي خاكستري هماهنگ كنيد. دايره وسط گل براي اين است كه رشته‌هاي بلند از داخل آن بگذرند و حلقه‌اي چند رشته را دور گردن شما بسازند.

رنگين‌كمان 3 رنگ

رنگ‌هاي سفيد، صورتي و بنفش كه در اين شال كنار هم قرار مي‌گيرند طيف ملايم و زيبايي را مي‌سازند كه از روشن به تيره مي‌رسد و شبيه يك رنگين‌كمان 3 ‌رنگ است. ولي هر كدام از رنگ‌ها يك شال باريك جداگانه نيز هست و شما مي‌توانيد به تنهايي هم از آن استفاده كنيد. با داشتن اين شال هم يك شال 3‌ رنگ داريد و هم 3 شال باريك تك‌رنگ كه با لباس‌هاي زيـــادي هماهنگ مـي‌شـونـد. حتي مي‌توانيد 3 رشته شال را با هم ببافيد و از آن شال جديدي بسازيد.

براي علاقه‌مندان به كنف

اين شال با لباس‌هاي كرم و قهوه‌اي هماهنگ است و با لباس‌هايي هم كه جنس پارچه آن‌ها شبيه كنف و گوني است بسيار زيبا مي‌شود. حلقه‌ها و مهره‌هاي چوبي كه انتهاي رشته‌ها وصل شده اين شال را سنتي و در عين حال فانتزي كرده. اگر يك پيراهن ساده قهوه‌اي داريد كه از مدل آن خسته شده‌ايد مي‌توانيد با اين شال رنگ و لعاب تازه‌اي به آن بدهيد. براي بستن آن مي‌توانيد بند‌هاي آن را هم از دايره وسط گل رد كنيد و هم از فاصله بين گل و پايه رشته‌هاي كاموايي.

كمي گرم شويد

اين شال كمي به شال‌هاي زمستاني شباهت دارد و در روزهايي كه هواي بهاري غافلگيرتان مي‌كند و كمي سرد مي‌شود انتخاب مناسبي است. رنگ شيري آن اين امكان را به شما مي‌دهد كه با لباس‌هاي زيادي هماهنگش كنيد و در عين حال رگه‌هاي رنگ طلايي در نخ آن وجود دارد كه تركيبش را زيبا و مجلسي كرده و مي‌توانيد با لباس‌هاي رسمي‌تر هم از آن استفاده كنيد. اين شال به صورت بلند طراحي شده و مي‌توانيد به‌صورت آزاد دور گردن‌تان بپيچيد يا مدل كراوات گره بزنيد.
نوشته شده در دوشنبه 1391/2/11ساعت 14:30 توسط aseman790| (0) نظر

چي را كجا بپوشيم؟

 

مهماني اعياني با پيژامه راه راه!!!!!
چشم‌ها به او كه مي‌رسند، خيره مي‌مانند: كت و شلوار پوشيده، دستمال‌گردن سرمه‌اي به گردنش بسته، دسكمه‌هاي سرآستين را بسته و كفش‌هاي نوك تيزش را تا جايي كه توانسته واكسن زده و برق انداخته! صداي پچ‌پچي به گوش مي‌رسد و قهرمان داستان ما هر لحظه معذب‌تر مي‌شود. گروه به راه مي‌افتند و قهرمان، پشيمان از انتخاب اين لباس پلوخوري، از كوه بالا مي‌رود!

شماهم اين وضعيت را پيدا مي‌كنيد اگر تشخيص ندهيد چه لباسي را كجا بايد بپوشيد بنابراين اين روزها كه زياد به مهماني و سفر مي‌رويد، حواستان باشد:

به خودتان بگوييد جايي مي‌رويد كه آدم‌هاي زيادي هستند و همه هم بالاخره چيزي خواهند پوشيد. شما هر قدر هم كه تلاش كنيد، مورد پسند همه سليقه‌ها قرار نمي‌گيريد. پس اضطرابِ «چه بپوشم» را قبل از مهماني كم كنيد و با آرامش، لباسي را انتخاب كنيد كه با آن راحت هستيد.

محيط كار را با محفل مهماني اشتباه نگيريد و لباس تنگ و جلب توجه‌كننده نپوشيد كه علاوه بر عذاب خودتان، مخاطبتان را هم در برقراري رابطه دچار مشكل مي‌كنيد؛ در صورتي كه مي‌توانيد تميز و باوقار و آراسته باشيد.

در مسافرت، كفش راحت و لباس سبك بپوشيد. گوشواره سنگين، شلوار تنگ، و دستمال گردن، سفرتان را خراب مي‌كند. اگر هم دوست داريد عكس‌هاي زيبايي از سفر داشته باشيد، لباس‌هاي شاد و درخشان انتخاب كنيد تا يادگاري جذاب‌تري داشته باشيد.

ديد و بازديدهاي عصرانه ما جاي مناسبي براي لباس‌هاي سبك و شاد و گلدار خانم‌ها و پيراهن‌هاي راحت روشن براي آقايان است. در مهماني‌هاي شام خانوادگي هم مي‌توان همين گونه لباس پوشيد.

پوشيدن كفش پاشنه‌بلند و نوك‌تيز را در سفر و محيط كار فراموش كنيد. براي چنين جاهايي، كفش با پنجه گرد مناسب‌تر است و اگر سن‌تان بالاي 50 سال است و كمي زانودرد هم داريد، بدانيد كه كفش‌تان نبايد كمتر از 3 سانتي‌متر لژ داشته باشد.

افراد خانواده محكوم نيستند كه هميشه شما را با كهنه‌ترين و لكه‌دارترين لباستان ببينند. خسيس‌بازي درنياوريد! بعضي از لباس‌هاي راحت را كه براي روز مبادا نگه داشته‌ايد، از كمد بيرون بياوريد و در خانه بپوشيد؛ تا هم روحيه خودتان بالا برود و هم اعضاي خانواده‌تان خوشحال شوند.

نوشته شده در يکشنبه 1390/11/16ساعت 8:48 توسط aseman790| (1) نظر

چطور لباس عروس خود را انتخاب كنيم ؟بر اساس چه معياري ؟! لباسي كه مد نظر ما باشد ؟ لباسي كه براي يك روز استثنايي انتخاب شده است و باعث هر چه زيبا تر شدن شما مي شود .

و بعد ها كه عكس خود را مي بينيد از ظاهر خود راضي باشيد ...

ما توصيه هاي را به شما مي دهيم :

اين كار بايد يك ماه قبل از روز عروسي و جشن تان شروع شود تا زمان كافي براي انتخابي شايسته را داشته باشيد .

به سايت ها ‚مجلات و سالن ها نگاهي بيندازيد چون وقتي چندين لباس را مشاهده مي كنيد ‚ متوجهسليقه خود مي شويد و مي فهميد كه چه نوع لباسي مد است و شما بيشتر از چه نوع سبكي استقبال مي كنيد .

بعضي از افراد مايل هستند كه لباس عروشان دوخته شود به اين عروس خانم هامي گوييم كه شما بايد حداقل شش ماه قبل ‚لباس خود را براي دوختن به خياط بسپاريد تا زمان كافي براي اماده شدنش داشته باشد و نگران خوب يا بد شدن لباستان نباشيد .

و لباستان دو هفته قبل از جشن آماده باشد و آن را چندين دفعه و در ساعات مختلفي از روز و حتي شب هنگام نيزبپوشيد كه اگر مشكلي دارد متوجه شويد و آن را اصلاح كنيد.

افرادي كه تمايل دارند لباسشان را آماده تهيه كنند نيز بايد 2 ماه قبل از روز جشن خريد خود را انجام دهند .

انتخاب براي اين افراد ساده تر و راحت تر مي شود زيرا ديگر نگران خوب يا بد شدن لباسشان نيستند و ان را در يك روز خريداري مي كنند . خيلي از خانم ها هستند كه دو هفته مانده به روز جشن تازه به فكرلباس عروسشان مي افتند اين كار اشتباه است چون با عجله لباسي را كه دوست نداريد انتخاب مي كنيدزيرا ديگر زماني براي جستجو نداريد .

مسلما همه خانم ها مانكن نيستندو استيل خوبي ندارند .بايد لباسي را انتخاب كنند و بپوشند كه زيبايي بيشتري به آنها بدهد .

شانه هايتان ‚ فرم شكم و باسن و حتي اگر قدي كوتاه داريد قد شما را بلند تر نشان دهد و يا برعكس . بعضي از خانم ها هستند كه مي خواهندلباسي متفاوت نسبت به بقيه داشته باشند و براي همين لباس هاي با رنگ هاي متفاوت را انتخاب مي كنند مثلا قرمز ‚ سبز ... همه اين رنگ ها زيبا هستند اما در همه جاي دنيا عروس در جشن ازدواجش لباس سفيد ‚ نباتي و يا مشتقاتي از رنگ سفيد را مي پوشد .

لباس و رنگي را انتخاب كنيد كه اگر ده سال ديگر عكس هاي روز عروسيتان را نگاه كرديد جيغ نزنيد و از آن روز براي خود فاجعه اي نسازيد . ما تغيير مي كنيم ولي عكس هاي ما تغيير نمي كند .

درست است كه اين روز مهم تر ين روز زندگي براي هركسي است بخصوص براي عروس خانم ها ولي اين نكته را نيز بخاطر داشته باشيد كه براي شاهزاده شدن و زيباترين زن دنيا بودن بجز لباس راههاي ديگري هم وجود دارد و همسران خود را براي خريد يك لباس فوق العاده دچار مشكل نكنيد .

نكاتي مهم و جالب:

حتما يك يا دو خانم ديگر نيز شما را براي خريد لباس عروسي همراهي كنند زيرا زنان نكات ريزتري در لباس را مي بينند كه همسر شما متوجه آنها نمي شود .

هنگام خريد لباس ‚ كفش هايي را كه براي روز جشن تان در نظر داريد را نيز بپوشيد و بعد لباس را خريداري نمائيد . و همين طور با لباس خود بنشينيد ‚ بلند شويد ‚ راه برويد ‚ دستان خود را بازو بسته كنيد تا مطمئن شويد لباس در همه قسمت ها به شما مي آيد و در هيچ قسمتي احساس كشيدگييا تنگي نداريد .

hipersian.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:49 توسط aseman790| (0) نظر

هر خانمي چه مانتويي بپوشد؟

-- نكات طلايي انتخاب مانتو --


يكي از لباس هاي ضروري خانم هاي ايراني مانتو است. نكات بسيار مهمي در انتخاب مانتو وجود دارد كه بستگي به اندازه قد و تركيب اندامي شما دارد، كه با رعايت اين اصول مي‌توانيد بهترين مانتو را انتخاب كنيد تا ظاهرتان متناسب ديده شد. من در اينجا مهمترين اين نكات را با توجه به اندام متفاوت براي شما شرح خواهم داد:
 

.:. خانم‌هاي قد بلند:
لباسي كه از بالا تا پايين تكرنگ باشد به دليل اينكه خطي يكدست ايجاد مي‌كند، شما را بلندتر نشان خواهد داد. انتخاب رنگي متفاوت براي مانتو و شلوارتان، باعث مي‌شود كه قد شما به چند قسمت مختلف تقسيم و تفكيك بشود و در نتيجه كوتاهتر و متناسب‌تر ديده بشويد. پس به خاطر داشته باشيد هرگز مانتو و شلوار يك رنگ نپوشيد و سعي كنيد مانتو و شلوار و حتي كفشتان در چند رنگ متفاوت اما در يك هارموني انتخاب شود.
مانتوهاي خيلي كوتاه نيز پاها را بلندتر از آنچه هست نشان مي‌دهد پس از پوشيدن چنين مدل‌هايي خودداري كنيد.
هر مانتوي كه خيلي گشاد و بادكرده باشد شما را بزرگتر از آنچه كه هستيد نشان مي‌دهد. مانتوهاي زنانه كمردار تنگ شما را خوش اندام و زيبا نشان مي‌دهد. مانتوي كه به انحناها و برجستگي‌هاي بدن تاكيد بيشتري بكند، توجه را از قد بلند دور مي‌كند و اندام شما را متناسب‌تر نشان مي دهد.
 
 
.:. خانم هاي ريزه اندام و كوتاه قد:
مانتوهاي ساده‌اي كه تنگ و قالب تن هستند، انتخاب كنيد. از پوشيدن مانتوهايي با دامن‌هاي خيلي گشاد و كلوش خودداري كنيد.
مانتو، باراني يا پالتويي انتخاب كنيد كه سايز كوچك و اندازه شما باشد. اگر در انتخاب سايز خود دقت نكنيد، مجبوريد شانه‌هاي بزرگ و آستين‌هاي بلند مانتويتان را به خياط بسپريد تا آن را اصلاح كند.
مانتوهاي خيلي بلند موجب مي‌شود كه كوتاهتر ديده شويد. يك مدل كوتاه تا روي زانو براي شما بسيار مناسب است.
مانتوي كه راه‌هاي عمودي باريكي دارد، باعث ايجاد خطوط عمودي بيشتري روي لباس مي‌شود و درنتيجه شما را بلندتر نشان مي‌دهد، همچنين اين مانتوها رسمي و كلاسيك است. دقت كنيد كه دامن مانتوي شما تا روي زانو باشد كه به بلندتر ديده شدن شما كمك مي‌كند.
از پوشيدن هر مانتويي كه جعبه مانند يا خيلي گشاد باشد(كه شما را چاق و تپل نشان مي‌دهد) يا مدل‌هاي چروك خودداري كنيد.
 
 
.:. خانم‌هاي چاق و درشت اندام:
سايز را فراموش كنيد و به دوخت مانتو توجه كنيد. هيچ كس نمي داند شما دقيقا چه سايز مانتويي بايد بپوشيد، بنابراين تلاش كنيد تا خود را در لباسي خيلي تنگ، در لباسي كه كاملا متناسب اندام شما نيست، در فشار قرار ندهيد. درعوض مانتو هايي را انتخاب كنيد كه اندازه شما دوخته شده باشد و دوختش مناسب اندام شما باشد. مانتو هاي كشي و استرچ و كمرهاي كشي معمولا براي زنان درشت اندام مناسب نيست.
 سعي كنيد خطوط افقي در مانتو‌يتان نباشد، راه راه پارچه ها، نوارها و خطوط افقي شما را چاقتر و عريضتر نشان مي دهد. مانتو هايي را بپوشيد كه خطوط و راه هاي عمودي دارند يا اصلا راه و خطي ندارند.
از پوشيدن مانتوهايي كه جيب هاي بغل از رو دارد، خودداري كنيد
مانتوهاي خيلي كوتاه انتخاب نكنيد و به دنبال مدل هايي باشيد كه شكاف هاي پهلو و جانبي دارند، زيرا اين مدل ها علاوه بر افزايش شيكي و مد بودن، به راحتي شما در هنگام حركت كمك مي كنند. مانتوهايي با دامن هاي كلوش ياA شكل بپوشيد.

.:. خانم هايي با شكم بزرگ:
از پوشيدن مانتوهاي كمردار جدا خودداري كنيد. كمر باعث ايجاد جمع‌شدگي و چين در قسمت شكم مي‌شود و دور شكم را بزرگتر از آنچه كه هست، نشان مي‌دهد.البته مانتوهاي مدل Wrap (مدلي كه يك طرف لباس روي طرف ديگر پيچيده مي‌شود) را مي توانيدبپوشيد. اين مدل بالاتنه باعث مي‌شود كه سينه شما به دو قسمت تفكيك بشود و كمر مشخص‌تري ايجاد كند، در نتيجه شكم شما كوچكتر به نظر مي‌رسد.
به دنبال مانتو هاي قالب تن راسته باشيد كه يك فرم يكدست مستقيم از شانه تا پايين پاي شما ايجاد مي كند.
به طور كلي جيب، پليسه و چين در ناحيه پشت، جلو و پهلوي شكم باعث مي شود كه به قسمت مياني بدن شما بيشتر توجه بشود و شكم شما بزرگتر به نظر برسد.
 
 
.:. خانم هايي با سينه بزرگ:
مانتوهايي با بالاتنه گشاد بپوشيد تا سينه هايتان را كوچكتر نشان بدهيد. مانتو هاي تنگ، در اطراف سينه كشيده مي شود و موجب مي شود تا افراد به اين ناحيه نگاه كنند. مانتوهايي كه در دو طرف دگمه دارند، سينه هاي شما را بزرگتر نشان خواهد داد.
از لوارم جانبي استفاده كنيد كه توجه را از سينه هاي شما دور مي كند. با استفاده از روسري هاي رنگي زيبا و فريبنده و جذاب يا كفش هاي زيبا، افراد بيشتر به آنها نگاه مي كنند تا سينه هاي بزرگ شما.
مانتوهايي با بالاتنه ساده و گشاد استفاده كنيد. جيب باعث جلب توجه به سينه هاي شما مي شود. مانتوهاي پليسه دار و چين دار، تنها باعث مي شود كه شكل سينه شما بزرگتر نشان داده شود
مانتوهايي با دامن چين دار يا پليسه دار، توجه را از سينه هاي شما دور مي‌كند و شما متناسب ديده خواهدي شد.
 
 
.:. خانم هايي با سينه كوچك:
مانتوهاي طرح دار بپوشيد. زناني كه سينه هاي كوچكي دارند، معمولا اندام گلابي شكلي دارند، در اين صورت نيمه پايين بدن آنها از نيم تنه بالايي آنها بزرگتر و سنگينتر است. براي ايجاد تعادل، مانتوهاي طرح دار و رنگ روشن با شلوارهاي تكرنگ و ساده بپوشيد. اما طرح هاي خيلي بزرگ را براي مانتوب خود انتخاب نكنيد. درعوض مانتو هايي كه طرح هاي متوسطي دارد و نه خيلي كوچك و نه خيلي بزرگ است، انتخاب كنيد.
مانتوهايي بپوشيد كه در قسمت سينه خود تزئينات دارد. هرچيزي در ناحيه سينه موجب مي شود كه سينه هاي شما بزرگتر به نظر برسد. مدل هايي كه درست زير سينه جمع مي شود، خودبه خود سينه را بزرگتر نشان مي دهد. پارچه هاي بافت دار يا براق در قسمت سينه نيز همين تاثير را دارد. دگمه، تزئينات، قلابدوزي و گلدوزي روش بسيار خوبي براي افزايش اندازه سينه شما است. پس از مانتوهايي كه تزئينات زيادي در بالاتنه آن به ار گرفته شده است انتخاب كنيد.

نوشته شده در شنبه 1390/1/6ساعت 13:47 توسط aseman790| (1) نظر

7 توصیه به خانم‌ها
 
1) کفش و جوراب تیره بپوشید: شاید شماره کفش شما بالای 40 باشد, دراین صورت جزو خانم‌های بزرگ پا به شمار خواهید رفت. برای اینکه پاهایتان کوچک تر به نظر بیایند, کفش‌ها و جوراب‌هایی به رنگ تیره انتخاب کنید. فراموش نکنید به طورکلی کفش‌ها و جوراب‌های تیره برای محیط کار رسمی مناسب ترند.
 
2) جین نپوشید: اگر شما وکیل خانم و یا کارمندی در یک شرکت بازرگانی هستید و یا یک خانم استاد دانشگاه هستید, باید در محل کارتان رسمی لباس بپوشید. بنابراین جینها را از لباس‌های محل کارتان حذف کنید. شلوارهای پارچه ای با اتو و راه‌های ظریف عمودی به رنگ‌های خاکستری و مشکی و سرمه ای به ظاهر شما رسمیت می‌بخشند.
 
3) صندل نپوشید: صندل به هیچ وجه مناسب پوشیدن در محل کار نیست. صندل‌ها بیشتر برای مهمانی‌های زنانه مناسب‌اند. به جای صندل به سراغ کفش‌های رسمی تر بروید که بسته ترهستند. شما می‌توانید این کفش‌ها را تخت انتخاب کنید و یا پاشنه‌های سه سانتی را بگزینید. اگر دوست دارید کفش محل کار شما پاشنه داشته باشند, پاشنه‌های پهن را انتخاب کنید تا سطح اتکای بیشتری روی زمین داشته باشید. راه رفتن در تمام روز با پاشنه‌های تیز خیلی دشوار است. شما در کنار رسمی بودن لباس و کفش کارتان باید به فکر راحتی خودتان هم باشید.
 
4) زیورآلات را کنار بگذارید: لباس رسمی برای محل کار را با استفاده از زیورآلات نامناسب نکنید, به طور کلی, زیورآلات مناسب محل کار نیستند , به خصوص انواعی که سرو صدا تولید می‌کنند و طرح‌ها و نقش‌های بزرگ و خیره کننده دارند. در یک لباس رسمی, دست کم یک انگشتر و یا حلقه ساده مناسب است؛همین.
 
5) رنگ‌های رسمی را انتخاب کنید: رنگ‌های رسمی و مناسب برای مانتو ومقنعه و یا روسری در محل کار سرمه ای, مشکی, خاکستری است. بنابراین تلاش کنید مانتو, روسری, شلوار و مقنعه تان را در محل کار در این طیف رنگی برگزینید.
 
6) کیف‌های شل, ممنوع؛ کیف‌های دستی شل و ول برای محیط کار رسمی مناسب نیستند و شما را شلخته و نا مرتب نشان می‌دهند. به جای آن به سراغ کیف‌هایی با زاویه‌های تیز و جنس‌های محکم و شق و رق و براق بروید.
 
7) مرتب باشید: شلوارهای بگی, روپوش‌ها و روسری‌های چروک, کفش‌های خاکی و واکس نزده, از شما یک خانم نامرتب در محل کارتان می‌سازند. درعوض, لباس‌های اتو کشیده و مرتب, کفش‌های چرمی تمیز و واکس خورده و شلوارها و مانتوهای ساده اما شکیل از شما یک خانم رسمی در محل کارتان می‌سازند.
نوشته شده در جمعه 1389/12/6ساعت 17:19 توسط aseman790| (0) نظر

اصول شیک پوشی

اغلب افراد در انتخاب لباسی که مناسب جثه آنهاست و همچنین چگونگی ست کردن آنها دچار سردرگمی می باشند. در زیر به اصول کلی انتخاب و هماهنگ کردن لباس ها با یکدیگر می پردازیم:

- همواره لباسی را بپوشید که کاملا اندازه شما باشد.
- پوشیدن لباسهای بزرگ تنها اندام شما را اغـراق آمـیـز تـر جـلوه داده و آنـها را پنهان نمیکند.
- بیشتر سعی کنید تنها در زمانی که کمر باریکی دارید از کمربند استفاده کنید.
- پارچـه هـای سـنگین مانـند پـشمـی، بافـتنی و چرمی شما را سنگین وزن تر جلوه میدهند.
- پارچه های سبک وزن مانند کتان، نخی شما را لاغرتر جلوه میدهند.
- رنگهای تیره شما را لاغرتر و کوچک تر میکنند.
- رنگهای روشن شما را بزرگتر و حجیم تر میکنند.
- لباسهای بالا تنه و پایین تنه یکرنگ شما را لاغرتر جلوه میدهند.
- لباسهای بالا تنه و پایین تنه با رنگهای متفاوت شما را بلند قدتر میکند.
- لباسهای یقه بلند گردن را کوتاه تر میکند.
- گردن بند کوتاه نیز گردن را کوتاه تر میکند.
- روسـری کـه به سـمت پـایین آویزان شـده باشد، قـد شما را بلندتر جلوه میدهد.
- خالکوبی پـیـرامـون گـردن و روی شــانـه هـا سبـب چهار شانه تر شدن شما میگردد.
- لـبـاس بـا خطوط افقی شما را چاق تـر و بـا خـطـوط عمودی شما را لاغرتر جلوه میدهـد.

● بـرای لاغرتر و بلند قدتر بنظر رسیدن نکات زیر را رعایت کنید:
- لباسهای کاملا اندازه بپوشید چون لباسهای خیلی کوچـک و خیلی بزرگ تنها شما را چاق تر نشان میدهند.
- لباسهای یکدست و یکرنگ بپوشید. تـرجیـحا یـکرنـگ از سر تا نوک پا.
- از پـوشیـده لبـاسـهای با طرح برجسته و پارچـه هـای زمخت خودداری کنید.
- لباسهای تیره رنگ با پارچه های نازک و نرم بپوشید.
- شلوار را در ناحیه کمر بالا بیاورید نه پایین تر.
- کراوات با پهنای متوسط پوشیده و حتما طول آن تا کمر برسد.
- از پوشیدن لباسهایی با نقش و نگار شلوغ خودداری ورزید.
- لباس با طرح راه راه عمودی بپوشید.
- از داشتن ملزومات بیش از حد خودداری کنید.
- کفش پاشنه بلند به پا کنید.

● برای کوتاه تر و چاق تر بنظر رسیدن نکات زیر را رعایت کنید:

- لباسهای با رنگ متفاوت بپوشید.
- رنگهای روشن و پر رنگ بپوشید.
- کراوات پهن تر بپوشید.
- لباسهای چند لایه به تن کنید.
- کفش بدون پاشنه و ظریف بپوشید.
- شلوار تمام قد بپوشید.
- از پوشیدن لباسهای سرتاسر یکرنگ بپرهیزید.
- لباس با طرح راه راه عمودی و کراوات باریک نپوشید.

● چگونه ست کنیم؟

▪ رنگ جوراب باید همرنگ و یا تیره تر از شلوار باشد.
▪ رنگ کمربند با رنگ کفش باید یکسان باشد.
▪ کـت و شلـوار خــاکستـری و سرمه ای با کفش مشکی، و کـت و شـلـوار قـهـوه ای و زیتونی با کفش قهوه ای ست است.

● نکات ست کردن لباس برای خانم های قد بلند:

ـ از کمر بند پهن استفاده کنید.
ـ از دامن خیلی کوتاه و خیلی بلند پرهیز کنید.
ـ بهتر اسـت پـیـراهن خـود را داخـل شـلـوار و دامـن تــو بگذارید تا خط عمودی کمرتان نمایانتر گردد.
ـ لباس نقش دار و طرح خطوط افقی بپوشید.
ـ دامن بلند و یا دمپا گشاد بپوشید.
ـ لباسهای سر تا پا یکرنگ نپوشید.
ـ از گردنبند و گوشواره کوچک استفاده نکنید.
ـ کیف دستی کوچک حمل نکنید.
ـ شلوار راسته بپوشید.
ـ تاپ نپوشید.
ـ کـفش پاشنه بلند نپوشید و از کفـش انـدکـی لـژ دار استفاده کنید.

● نکات ست کردن لباس برای خانم های قد کوتاه و ریز نقش:

ـ لباس با طرح راه راه افقی نپوشید.
ـ از لباس هـای رنگارنـگ، ملزومات بــزرگ و شلوار دمـپا گشاد و یا پاچه های تا شده استفاده کنید.
ـ دامن کوتاه با نقش و نگار بزرگ نپوشید.
ـ لبـاس هـای یـکرنـگ و شلوار راسـته و لباس تــنـگ و ملزومات کوچک استفاده کنید.
ـ خطوط عمودی و لباسهای یقه هفت بدن را کشیده تر میکنند.
ـ کفش کمی نوک تیز بپوشید.
ـ کفش پاشنه بلند بپوشید.
ـ از کمر بند باریک استفاده کنید.

● نکات ست کردن لباس برای خانم های چاق:

ـ لباسهای یکدست یکرنگ بپوشید.
ـ از کت و ژاکت بلند با دکمه های باز استفاده کنید.
ـ از روسری شالی استفاده کنید.
ـ گردنبند دراز شما را لاغر تر میکند.
ـ کفش پاشنه بلند بپوشید.
ـ لـبـاس یقه هفت و قلبی شکل، گـردن را کشیـده تـر میکند.
ـ ژاکت بلند بدون اپل بپوشید.
ـ لباسهای تیره رنگ بپوشید.

● نکات ست کردن لباس برای آقایان قد بلند:

ـ لباسهای یکدست یکرنگ نپوشید.
ـ لباسهای زیپدار نپوشید.
ـ کـت و شـلوار بـا خـطـوط راه راه بـا خـطـوط عـمــودی و کراوات باریک و ژاکت که طولش تا روی کمر است نپوشید.

● نکات ست کردن لباس برای آقایان قد کوتاه:

ـ کفش بوت و ساق بلند نپوشید آنها شما را قد بلندتر نمیکنند.
ـ شلوار پاچه کوتاه و یا پاچه تا شده نپوشید.
ـ لباس آستین دار به تن کنید.
ـ از نقش و نگار عمودی راه راه عمودی و شلوار راسته و کراوات باریک استفاده کنید.

● نکات ست کردن لباس برای آقایان لاغر:

ـ کراوات باریک و پیراهن و یا تیشرت یقه هفت نپوشید.
ـ لباسهای براق و با خطوط عمودی و چسبان نپوشید.
ـ کت و شلوار اپل دار بپوشید.
ـ شلوار بگی بپوشید.
ـ پلوور حجیم و یقه اسکی بپوشید.

● نکات ست کردن لباس برای آقایان چاق:

ـ ژاکت اپل دار نپوشید.
ـ کراوات زرق و برق دار نزنید.
ـ دکمه پیراهن را تا انتها و بالا نبندید.
ـ ساعت باریک به دست نکنید.
ـ پلوور حجیم و یقه اسکی نپوشید.
ـ بلوز و پیراهن یقه هفت نپوشید.
ـ شلوار تنگ نپوشید.
ـ لباس با خطوط عمودی و کراوات یکرنگ استفاده کنید.
ـ از لباسهای تیره رنگ استفاده کنید.

● نکات ست کردن لباس برای آقایان شکم بزرگ:

ـ جلیقه و یا هر چیزی که روی شکم بیافتد و به آن فشار بیاورد را نپوشید.
ـ شلوار را روی شکم خود نیاورید.
ـ لباسهای براق و یا روشن نپوشید.
ـ لباسهای گشاد و تیره رنگ بپوشید.
ـ کراوات پهن بزنید که تا خط کمر بلند باشد.
ـ ژاکت و شلوار یکرنگ بپوشید.

نوشته شده در دوشنبه 1389/11/18ساعت 15:38 توسط aseman790| (0) نظر

افرادی که گردن های بلندی دارند

این افراد باید از یقه های ایستاده استفاده کنند مانند یقه انگلیسی ،فرنچی و یقه مردانه.

 

افرادی که گردن های کوتاه دارند

از یقه های باز مانند یقه هفت،خشت و گرد استفاده کنند.

 

معایب شانه ها

افرادی که شانه های کوتاه دارند باید از اپل در لباس هایشان استفاده کنند و از آستین های پفی استفاده کنند و افرادی که شانه های پهن دارند باید از اپل استفاده نکنند ، سر شانه های چسبی داشته باشند و از آستین بارانی استفاده کنند.

 

معایب بالا تنه

کسانی که بالا تنه های بلندی دارند باید بیشتر از بلوز و دامن استفاده کنند و از لباس هایی که از زیر سینه شروع می شود بیشتر استفاده کنند . کسانی که بالا تنه های کوتاهی دارند باید بیشتر از لباس های سرهم استفاده کنند.

 

شکم بزرگ

این افراد باید روی شکم را ساسون ندهند و برای شلوار و یا دامن از کمر استفاده نکنند و کمر سر خود بدهند و از لباس های راه دار عمودی استفاده کنند .

 

معایب قد

قد بلند ها از لباس های فن و کمی گشاد با رنگ روشن استفاده کنند و دامن های کوتاه بپوشند . از بلوز و دامن استفاده نمایند و ماکسی یا لباس های یک سره و بلند نپوشند و قد کوتاه ها لباس معمولی ، دامن بلند و رنگ تیره استفاده کنند .

 

معایب لاغری و چاقی

افرادی که لاغر می باشند باید از لباس های چین دار ،رنگ روشن ، پارچه های لباس شب ، و از لباس هایی با گل های درشت استفاده کنند . افرادی که چاق می باشند از لباس های تنگ و تیره استفاده کنند و اگر از لباس های طرح دار می خواهند استفاده کنند باید از طرح های ریز استفاده کنند و از پار چه های راهدار با راه های عمودی استفاده کنند .

 

آستین

افرادی که دست های پر دارند می توانند از آستین های کوتاه بیشتر استفاده کنند و افرادی که دست های لاغری دارند آستین های بلند و پاکتی بپوشند .

 

منبع:khandaniha04.blogfa.com

نوشته شده در شنبه 1389/11/9ساعت 8:49 توسط aseman790| (0) نظر

اصول کلی لباس پوشیدن و نحوه انتخاب آن

 

اغلب افراد در انتخاب لباسی متناسب با جثه و اندام خود، و همچنین چگونگی «جور» کردن آنها دچار سردرگمی می شوند.در اینجا به اصول کلی انتخاب و هماهنگ کردن لباس ها با یکدیگر می پردازیم.

1- همواره لباسی را بپوشید که کاملاً اندازه شما باشد.

2– اگر اضافه وزن دارید ، پوشیدن لباس های بزرگ، اندام شما را پنهان نمی کند و تنها هیکل شما را اغراق آمیزتر جلوه می دهد.

3– در میهمانی ها ، صرفاً اگر کمر باریکی دارید از کمربند استفاده کنید در غیر این صورت از آن چشم بپوشید.

4- پارچه های سنگین (مانند پشمی، بافتنی و چرمی) شما را سنگین وزن تر جلوه می دهند.

5- پارچه های سبک وزن (مانند کتان و نخی) شما را لاغرتر نشان می دهند.

6- رنگ های تیره شما را لاغرتر و کوچک تر می کنند.

7- رنگ های روشن شما را بزرگ تر و حجیم تر نشان می دهند.

8– لباس هایی که بالاتنه و پایین تنه یک رنگ دارند، شما را لاغرتر جلوه می دهند.

9- لباس هایی که رنگ بالاتنه و پایین تنه آنها متفاوت است، شما را بلند قدتر نشان می دهند.

10- لباس های «یقه بلند» گردن را کوتاه تر می کند.

11- گردن بند ِ کوتاه نیز گردن را کوتاه تر می کند.

12- روسری که به سمت پایین آویزان شده باشد، قد شما را بلندتر جلوه می دهد.

13- لباس با خطوط افقی شما را چاق تر، و با خطوط عمودی شما را لاغرتر جلوه می دهد.

 

برای لاغرتر و بلند قدتر به نظر رسیدن نکات زیر را رعایت کنید:

1– لباس های کاملاً اندازه بپوشید؛ لباس های خیلی کوچک و خیلی بزرگ تنها شما را چاق تر نشان می دهند.

2– لباس های یک دست یک رنگ بپوشید؛ ترجیحاً یک رنگ از سر تا نوک پا.

3- از پوشیدن لباس های با طرح برجسته و پارچه های زمخت خودداری کنید.

4– لباس های تیره رنگ با پارچه های نازک و نرم بپوشید.

5- شلوار را در ناحیه کمر بالا بیاورید نه پایین تر.

6- از پوشیدن لباس های با نقش و نگار شلوغ خودداری ورزید.

7- لباس با طرح راه راه عمودی بپوشید.

8- از داشتن ملزومات بیش از حد خودداری کنید.

9- کفش پاشنه بلند به پا کنید. ( برای خانم ها )

 

برای کوتاه تر و چاق تر به نظر رسیدن نکات زیر را رعایت کنید:

1– لباس های با رنگ متفاوت بپوشید.

2- رنگ های روشن و پر رنگ بپوشید.

3– لباس های چند لایه به تن کنید.

4- کفش بدون پاشنه و ظریف بپوشید.

5- شلوار تمام قد ( و نه کوتاه) به پا کنید.

6- از پوشیدن لباس های سرتاسر یک رنگ بپرهیزید.

7- لباس با طرح راه راه عمودی نپوشید.

چگونه لباس هایمان را «سِت» کنیم

1- رنگ جوراب باید همرنگ شلوار یا تیره تر از آن باشد.

2- رنگ کمربند باید با رنگ کفش یکسان باشد.

3- کت و شلوار خاکستری و سرمه ای با کفش مشکی، و کت و شلوار قهوه ای و زیتونی با کفش قهوه ای «ست» است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته شده در دوشنبه 1389/11/4ساعت 8:12 توسط aseman790| (2) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog